CateringKaliteBelgesi

Catering Kalite Belgesi

TÜRCERT Belgelendirme
Catering ve Yiyecek Kalite Kontrol Belgesi

Catering Kalite Belgesi

Sanayileşme arttıkça, çalışan iş gücü de artmaktadır. Ama daha önemlisi zamandan ve performanstan en fazla faydayı sağlamak için işletmeler, çalışanların beslenmesi için sağlıklı ama düşük maliyetli yemek hizmetleri veren firmalar ile anlaşma yoluna gitmektedir. Catering ifadesi, yiyecek tedarik eden anlamına gelmektedir, ama günümüzde daha çok toplu yemek hizmeti veren firmalara catering firmaları denmektedir. Bu firmalar iş yerlerine, daha pratik ve ekonomik yemek çözümleri sunmaktadır.

Catering hizmetleri gittikçe gelişen ve büyüyen bir sektör halini almıştır ve bugün sadece iş yerlerine değil, çeşitli toplantılarda, nişan, düğün ve doğum günü gibi özel günlerde, davetlerde ve benzeri organizasyonlarda yemek sorununu toplu ve pratik bir çözüme kavuşturmaktadır.

Catering hizmetleri, büyük ve organizasyon gerektiren bir hizmettir ve birçoğunun kadrolarında bir gıda mühendisi bulunmaktadır. Catering firmaları öncelikle kalorisi yüksek ve doyurucu menüler hazırlamak zorundadır. Yemek seçeneklerinin sayıca yeterli olması ve esnek menülerin hazırlanabilmesi için firmanın eğitimli çalışanlara sahip olması gerekir. Ayrıca yemek yiyecek sayısının yüksek olma ihtimaline karşılık, bu kapasitede yemeğin hazırlanması için gerekli altyapıya sahip olmalıdır. Zaman kıymetli olduğundan, yemeklerin zamanında ve kaliteli olarak hazırlanması ve taşınması için ciddi bir organizasyon gerekmektedir.

Catering Sektöründe ISO 9001 Standardı

Catering firmaları bu tür hizmetleri verebilmek için gerekli yasal izinleri almış olmalıdır. Ancak bunun yanında konu insan sağlığı olduğu için, her türlü hijyen ve sanitasyon kurallarına ve belirlenmiş ulusal ve uluslararası standartlara uygun faaliyet göstermeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir de toplam kalite yönetimine ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarına uyulması gerekmektedir.

Catering hizmetleri artık yaşamı kolaylaştıran ciddi bir sektör olmuştur ve hizmetin sınırları sadece yemeğin kalitesi ile değil menü çeşitliliğine ve yeni konseptlere doğru gitmektedir. Öyle ki bazı catering firmaları sunduğu hizmetler arasına diyet uygulamalarını bile koymaktadır.

Kuruluşumuz TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş., bağımsız bir belgelendirme kuruluşudur ve denetimlerden geçen işletmelere Catering Kalite Belgesi de vermektedir. Bu belge ve ISO 9001 standartları konusunda daha ayrıntılı bilgilere ihtiyaç duyulursa, kuruluşumuz yönetici ve çalışanları her zaman destek olmaya hazırdır.Catering Kalite Belgesi Almak İstermisiniz